Finn eksperter

Våre eksperter hjelper media med kunnskap, analyser og kommentarer.

Fant du ikke den du lette etter? Ta kontakt med våre Pressekontakter.

Viser 418 av 418

Adil Rasheed

Adil Rasheed

Professor

Aksel Tjora

Aksel Tjora

Professor

Albert Lau

Albert Lau

Førsteamanuensis

Alex Hansen

Alex Hansen

Senterleder for PoreLab SFF - Professor

Alex Klein-Paste

Alex Klein-Paste

Professor

Alexandra Murray-Leslie

Alexandra Murray-Leslie

Professor

Alf Inge Wang

Alf Inge Wang

Professor

Alf Steinar Sætre

Alf Steinar Sætre

Professor

Amir R. Nejad

Amir R. Nejad

Professor

Anders Hammer Strømman

Anders Hammer Strømman

Professor - Program for Industriell Økologi

Anders Lyngvi Fougner

Anders Lyngvi Fougner

Førsteamanuensis

Anders N. Gullhav

Anders N. Gullhav

Førsteamanuensis

Anders Rønnquist

Anders Rønnquist

Instituttleder, Professor

Anders Sundan

Anders Sundan

Professor

Anders Waage

Anders Waage

Tilknyttet

Anders-Petter Andersson

Anders-Petter Andersson

Førsteamanuensis, PhD

Andrea Tilche

Andrea Tilche

Professor

Andreas Erbe

Andreas Erbe

Professor for Korrosjon og Grenseflatekjemi

Andreas Krüger

Andreas Krüger

Førsteamanuensis/ anestesiolog

Andrei Lobov

Andrei Lobov

Førsteamanuensis

Andrew Perkis

Andrew Perkis

Professor

Anja Bye

Anja Bye

Forskningsgruppeleder

Ann Mari Svensson

Ann Mari Svensson

Professor

Anna Cecilia Rapp

Anna Cecilia Rapp

Førsteamanuensis

Anna Mary Bofin

Anna Mary Bofin

Professor i medisin (patologi)

Anna-Lena Nilsson

Anna-Lena Nilsson

Professor i tegnspråk og tolking, programleder for tegnspråk og tolking

Anne Britt Torkildsby

Anne Britt Torkildsby

Førsteamanuensis

Anne Elise Steen-Hansen

Anne Elise Steen-Hansen

Professor i brannteknikk

Anne Gjelsvik

Anne Gjelsvik

Professor

Anne Grete Hestnes

Anne Grete Hestnes

Professor emeritus

Anne Margrete Fiskvik

Anne Margrete Fiskvik

Professor

Annemie Wyckmans

Annemie Wyckmans

Professor, leder for NTNU Smart Sustainable Cities

Annette Stahl

Annette Stahl

Førsteamanuensis (Onsager Fellow)

Anngjerd Pleym

Anngjerd Pleym

Instituttleder

Annik Magerholm Fet

Annik Magerholm Fet

Viserektor / Professor, NTNU i Ålesund

Annjo Klungervik Greenall

Annjo Klungervik Greenall

Professor

Are Oust

Are Oust

Professor

Are Wendelborg Brandt

Are Wendelborg Brandt

Laboratorieleder

Arild Blekesaune

Arild Blekesaune

Professor

Arild Gustavsen

Arild Gustavsen

Professor, Head of Department

Armin Hafner

Armin Hafner

Professor

Arne Anderson Stamnes

Arne Anderson Stamnes

Forsker - arkeologisk geofysikk

Arne Brataas

Arne Brataas

Professor

Arne Krokan

Arne Krokan

Professor

Arne Wibe

Arne Wibe

Professor

Arnfinn Seim

Professor

Arnulf Langhammer

Arnulf Langhammer

Professor

Arve Hjelseth

Arve Hjelseth

Førsteamanuensis

Asbjørn Dyrendal

Asbjørn Dyrendal

Professor

Asgeir Johan Sørensen

Asgeir Johan Sørensen

Professor, Direktør AMOS

Asgeir Tomasgard

Asgeir Tomasgard

Professor, Direktør FME NTRANS, Direktør NTNU Energy Transition Initiative

Atefe R Tari

Atefe R Tari

Stipendiat ved CERG

Audrey van der Meer

Audrey van der Meer

Professor

Axel Christophersen

Axel Christophersen

Professor i historisk arkeologi

Barbara Szybinska Matusiak

Barbara Szybinska Matusiak

Professor

Beate Wold Hygen

Beate Wold Hygen

Førsteamanuensis

Ben Michael Brumpton

Ben Michael Brumpton

Førsteamanuensis genetisk epidemiologi

Benjamin Adric Dunn

Benjamin Adric Dunn

Førsteamanuensis

Bente Heggem Kojan

Bente Heggem Kojan

Professor

Bente Prytz Mjølstad

Bente Prytz Mjølstad

Førsteamanuensis

Berge Solberg

Berge Solberg

Professor

Bernt Rundberget

Bernt Rundberget

Instituttleder

Bian Yang

Bian Yang

Førsteamanuensis

Birgit Maixner

Birgit Maixner

Førsteamanuensis

Birgitte Skar

Birgitte Skar

Ass. prof. Samlingsansvarlig Steinalder og bronsealder

Bjarne Austad

Bjarne Austad

Førsteamanuensis

Bjarne Martens Nes

Bjarne Martens Nes

Forsker ved CERG

Bjørn Egil Asbjørnslett

Bjørn Egil Asbjørnslett

Professor

Bjørn Olav Åsvold

Bjørn Olav Åsvold

Professor

Borgunn Ytterhus

Borgunn Ytterhus

Professor

Brita Bungum

Brita Bungum

Førsteamanuensis

Carla Susana A Assuad

Carla Susana A Assuad

Førsteamanuensis

Carlos Alberto Dorao

Carlos Alberto Dorao

Professor

Casper Boks

Casper Boks

Professor

Catia Martins

Catia Martins

Professor

Cecilie Therese Hagemann

Cecilie Therese Hagemann

Forsker

Christian A. Klöckner

Christian A. Klöckner

Professor i sosialpsykologi og kvantitative metoder

Christian Holden

Christian Holden

Førsteamanuensis

Curtis Hays Whitson

Curtis Hays Whitson

Professor

Dag Atle Lysne

Dag Atle Lysne

Førsteamanuensis

Dag Dolmen

Dag Dolmen

Førsteamanuensis

Dag Svanæs

Dag Svanæs

Professor

Daniel Beat Müller

Daniel Beat Müller

Professor, Program for industriell økologi

Daniel Moran

Daniel Moran

Forsker I, Program for industriell økologi

Daniel Schofield

Daniel Schofield

Førsteamanuensis, nestleder utdanning

Danilo Gligoroski

Danilo Gligoroski

Professor

David Emberson

David Emberson

Føsteamanuensis

Denis Kainov

Denis Kainov

Professor

Dina Margrethe Aspen

Dina Margrethe Aspen

Førsteamanuensis

Dorthe Stensvold

Dorthe Stensvold

Professor

Edd Anders Blekkan

Edd Anders Blekkan

Professor

Edgar Hertwich

Edgar Hertwich

Professor i industriell økologi

Egil Andreas Fors

Egil Andreas Fors

Professor

Egil Eide

Egil Eide

Førsteamanuensis

Egil Galaaen Gjølme

Egil Galaaen Gjølme

Førstelektor i kroppsøving og idrettsfag

Eilif Pedersen

Eilif Pedersen

Professor og studieprogramleder marin teknikk

Eirik Bådsvik Hamre Korsen

Eirik Bådsvik Hamre Korsen

Førsteamanuensis / Seksjonsleder IØT-G

Eirik Skogvoll

Eirik Skogvoll

Professor/ anestesilege

Eivin Røskaft

Eivin Røskaft

Professor

Eivind Ness-Jensen

Eivind Ness-Jensen

Førsteamanuensis

Ekaterina Kim

Ekaterina Kim

Førsteamanuensis

Ekaterina Prasolova-Førland

Ekaterina Prasolova-Førland

Professor

Ela Sjølie

Ela Sjølie

Førsteamanuensis i utdanningsvitenskap / Seksjonsleder

Elena Parmiggiani

Elena Parmiggiani

Førsteamanuensis

Elena Pummer

Elena Pummer

Førsteamanuensis

Eli Støa

Eli Støa

Professor, prodekan forskning

Elin Kvande

Elin Kvande

Tilknyttet

Elisabeth Kleivhaug Vesterbekkmo

Elisabeth Kleivhaug Vesterbekkmo

Stipendiat/Lege

Erica Löfström

Erica Löfström

Forsker

Erik Magnus Berntsen

Erik Magnus Berntsen

Førsteamanuensis

Erik Nesset

Erik Nesset

Professor

Erik R. Sund

Erik R. Sund

Forsker

Erik Solligård

Erik Solligård

Professor, Leder fagenhet for anestesi

Erik T. Valestrand

Erik T. Valestrand

Stipendiat

Erin Bachynski-Polić

Erin Bachynski-Polić

Professor

Espen Moe

Espen Moe

Professor

Espen Sandnes

Espen Sandnes

Førsteamanuensis

Eva Hofsli

Førsteamanuensis

Eva Oddrun Langvik

Eva Oddrun Langvik

Førsteamanuensis

Fabio Sgarbossa

Fabio Sgarbossa

Professor of Industrial Logistics

Fay Giæver

Fay Giæver

Førsteamanuensis

Fjola Gudrun Sigtryggsdottir

Fjola Gudrun Sigtryggsdottir

Professor

Francesca Verones

Francesca Verones

Professor Program for industriell økologi

Francesco Cherubini

Francesco Cherubini

Professor & Direktør, Program for Industriell Økologi

Fredrik Skoglund

Fredrik Skoglund

Forsker - Marinarkeolog

Frode Seland

Frode Seland

Professor

Frode Ødegaard

Frode Ødegaard

Førsteamanuensis

Gabriele Lobaccaro

Gabriele Lobaccaro

Førsteamanuensis

Gaute Kjærstad

Gaute Kjærstad

Forsker

Geir Kristian Lund

Geir Kristian Lund

Stipendiat

Geir Martin Haarberg

Geir Martin Haarberg

Professor

George Chabert

George Chabert

Professor

Gerd Karin Omdal

Gerd Karin Omdal

Universitetslektor i nordisk litteratur

Gro Rødne

Gro Rødne

Førsteamanuensis

Guangyu Cao

Guangyu Cao

Professor

Gudmund Reidar Eiksund

Gudmund Reidar Eiksund

Professor

Gunhild Setten

Gunhild Setten

Professor

Gunnar Austrheim

Gunnar Austrheim

Professor

Gunnar Tufte

Gunnar Tufte

Professor

Gunnhild Åberge Vie

Gunnhild Åberge Vie

Førsteamanuensis

Gunnstein Thomas Frøseth

Gunnstein Thomas Frøseth

Førsteamanuensis

Guro F. Giskeødegård

Guro F. Giskeødegård

Førsteamanuensis

Haakon Skogseth

Haakon Skogseth

Forskningssjef og førsteamanuensis

Halvor Holtskog

Halvor Holtskog

Professor

Hanna Knuutila

Hanna Knuutila

Professor, nestleder for utdanning

Hanne Finnestrand

Hanne Finnestrand

Førsteamanuensis

Hans Bihs

Hans Bihs

Professor

Hans K. Stenøien

Hans K. Stenøien

Museumsdirektør, professor

Hans Martin Mathisen

Hans Martin Mathisen

Professor

Hans Martin Thomassen

Hans Martin Thomassen

Førsteamanuensis

Hans Narve Skotte

Tilknyttet

Hans Solli-Sæther

Hans Solli-Sæther

Instituttleder, professor

Hans Torp

Hans Torp

Professor

Harald Aspen

Harald Aspen

Professor

Harry Arne Solberg

Harry Arne Solberg

Professor

Heidi Mjelva Breivik

Heidi Mjelva Breivik

Førsteamanuensis - faggruppeleder undervisning

Heidi Rapp Nilsen

Heidi Rapp Nilsen

Førsteamanuensis

Heidrun Åm

Heidrun Åm

Førsteamanuensis

Hein Bjartmann Bjerck

Hein Bjartmann Bjerck

Professor - faggruppe Undervisning

Helene Løvstrand Svarva

Helene Løvstrand Svarva

Førsteamanuensis

Helene Muri

Helene Muri

Program for Industriell Økologi, Senior Forsker

Helge Brattebø

Helge Brattebø

Professor, Leder for NTNU Bærekraft

Helge Holden

Helge Holden

Professor

Hendrik Storstein Spilker

Hendrik Storstein Spilker

Professor

Heri Ramampiaro

Heri Ramampiaro

Instituttleder og professor

Hermundur Sigmundsson

Hermundur Sigmundsson

Professor

Hilde Fjellvær

Hilde Fjellvær

Førsteamanuensis

Hilde Grimstad

Hilde Grimstad

Professor, Leder PLUS

Hilde Johnsen Venvik

Hilde Johnsen Venvik

Professor

Hilde Lea Lein

Hilde Lea Lein

Professor

Håkon Angell Bolkan

Håkon Angell Bolkan

Førsteamanuensis

Håvard Dalen

Håvard Dalen

Førsteamanuensis

Håvard Skjellegrind

Håvard Skjellegrind

Førsteamanuensis

Ida Westermann

Ida Westermann

Instituttleder / Professor

Indra de Soysa

Indra de Soysa

Professor

Inga Strümke

Inga Strümke

Forsker

Ingelin Steinsland

Ingelin Steinsland

Professor. Prodekan for forskning

Inger Andresen

Inger Andresen

Professor

Ingrid Bouwer Utne

Ingrid Bouwer Utne

Professor

Ingrid Eftedal

Ingrid Eftedal

Forskningsrådgiver

Ingrid Hallsteinsen

Ingrid Hallsteinsen

Førsteamanuensis

Ingrid Schjølberg

Ingrid Schjølberg

Dekan og professor

Ingrid Ystgaard

Ingrid Ystgaard

Førsteamanuensis

Ingvild Kinn Ekroll

Ingvild Kinn Ekroll

Førsteamanuensis/Forsker

Ingvill Stuvøy

Ingvill Stuvøy

Førsteamanuensis

Isabel Richter

Isabel Richter

Førsteamanuensis

Jakob Maliks

Jakob Maliks

Professor i samfunnsfag: historie

James D. M. Speed

James D. M. Speed

Professor/Forsker

James H. Barrett

James H. Barrett

Professor of Medieval and Environmental Archaeology

Jan Alexander Langlo

Jan Alexander Langlo

Førsteamanuensis

Jan Egil Afset

Jan Egil Afset

Professor

Jan Grimsrud Davidsen

Jan Grimsrud Davidsen

Forsker 1/Førsteamanuensis

Jan Helgerud

Jan Helgerud

Professor

Jan Ketil Rød

Jan Ketil Rød

Professor

Jan Kristian Damås

Jan Kristian Damås

Professor

Jan Ola Strandhagen

Jan Ola Strandhagen

Professor

Jan Tommy Gravdahl

Jan Tommy Gravdahl

Professor

Jennifer Leigh Bailey

Jennifer Leigh Bailey

Professor

Jens Oluf Andersen

Jens Oluf Andersen

Professor

Jesper Aagaard Petersen

Jesper Aagaard Petersen

Prodekan forskning

Jo Eidsvik

Jo Eidsvik

Professor

Jo Jakobsen

Jo Jakobsen

Professor

Johan Einar Hustad

Johan Einar Hustad

Direktør NTNU Energi

Johan Fredrik Rye

Johan Fredrik Rye

Professor, Instituttleder

John Krogstie

John Krogstie

Direktør NTNU Digital og professor i informasjonssystemer

Jon Anders Risvaag

Jon Anders Risvaag

Førsteamanuensis - Numismatikk

Jon Olaf Olaussen

Jon Olaf Olaussen

Professor, Prodekan forskning

Jostein Halgunset

Tilknyttet

Jostein Vik

Jostein Vik

Professor

Julia Glaum

Julia Glaum

Professor

Julia Leyda

Julia Leyda

Professor i Filmvitenskap

Julia V. Bondeli

Julia V. Bondeli

Postdoktor og førsteamanuensis

Julian Walker

Julian Walker

Førsteamanuensis

Julie Horn

Julie Horn

Førsteamanuensis

Julius Wesche

Julius Wesche

Forsker

Juudit Ottelin

Juudit Ottelin

Førsteamanuensis

Jørgen Amdahl

Jørgen Amdahl

Professor

Jørn Rattsø

Jørn Rattsø

Tilknyttet

Kari Risnes

Kari Risnes

Professor/Overlege

Karl Erik Haug

Karl Erik Haug

Instituttleder / professor

Karoline Osnes Aasen

Karoline Osnes Aasen

Førsteamanuensis (20 %)

Kimmo Kansanen

Kimmo Kansanen

Professor

Kine Angelo

Kine Angelo

Førsteamanuensis

Kirsti Kvaløy

Kirsti Kvaløy

Professor

Kjell Wiik

Kjell Wiik

Tilknyttet

Kjersti Faldet Listhaug

Kjersti Faldet Listhaug

Prodekan for utdanning, førsteamanuensis i fransk språkvitenskap,

Knut Marthinsen

Knut Marthinsen

Professor

Knut Ove Eliassen

Knut Ove Eliassen

Professor

Kristian Gjøsteen

Kristian Gjøsteen

Professor

Kristian Hassel

Kristian Hassel

Professor

Kristian Hveem

Kristian Hveem

Professor

Kristine Bakke Westergaard

Kristine Bakke Westergaard

Førsteamanuensis

Kristofer Gunnar Paso

Kristofer Gunnar Paso

Professor

Kurt Aasly

Kurt Aasly

Førsteamanuensis

Kåre Bergh

Kåre Bergh

Tilknyttet

Lars Adde

Lars Adde

Researcher

Lars Christian Naterstad Lervik

Lars Christian Naterstad Lervik

Forsker

Lars Struen Imsland

Lars Struen Imsland

Professor

Lars Tingelstad

Lars Tingelstad

Førsteamanuensis

Lars-Erik Borge

Lars-Erik Borge

Professor

Lasse Hodne

Lasse Hodne

Professor

Lasse Løvstakken

Lasse Løvstakken

Professor

Lasse Øverlier

Førsteamanuensis

Laurent Georges

Laurent Georges

Førsteamanuensis