Emner som undervises ved instituttet

Institutt for teknisk kybernetikk

Emner som undervises ved instituttet

Generelt

Laboratorier ved ITK
Studieplaner for masterstudier i teknologi (sivilingeniør) ved NTNU
Studieplaner for bachelor i ingeniørfag ved NTNU
Blackboard (e-læringssystem for studenter som følger et emne)

Mastergradsemner

Emne Semester Faglærer Vitass
TTK4100 Kybernetikk intro Høst Jan Tommy Gravdahl Bjørn Andreas Kristiansen
TTK4101 Instrumentering og måleteknikk Vår Øyvind Stavdahl Simon Hoff
TTK4105 Reguleringsteknikk Vår Trond Andresen Andreas Moltumyr
TTK4115 Lineær systemteori Høst Morten Omholt Alver Sverre Rothmund
TTK4130 Modellering og simulering Vår Sebastien Gros Håvard Bjørkøy
TTK4135 Optimalisering og regulering Vår Lars Imsland Joakim R. Andersen
TTK4145 Sanntidsprogrammering Vår Sverre Hendseth Øystein Kaarstad Helgesen
TTK4147 Sanntidssystemer Høst Geir Mathisen Finn Matras
TTK4150 Ulineære systemer Høst Kristin Ytterstad Pettersen Marianna Wrzos-Kaminska
TTK4155 Industrielle og innbygde datasystemers konstruksjon Høst Jo Arve Alfredsen Nikolai Lauvås
TTK4175 Instrumenteringssystemer Vår Mary Ann Lundteigen Ludvig Björklund
TTK4190 Fartøystyring Høst Thor I. Fossen Johann Alexander Dirdal
TTK4195 Modellering og regulering av roboter Vår Anton Shiriaev Sindre Benjamin Remman
TTK4210 Avansert regulering av industrielle prosesser Vår Morten Hovd Tarek Diaa-Eldeen
TTK4215 Adaptiv regulering Høst Ole Morten Aamo Erlend Coates
TTK4225 Systemteori grunnkurs Høst Damiano Varagnolo  
TTK4230 Automatiseringsteknikk Høst Morten Pedersen  
TTK4235 Tilpassede datasystemer Vår Martin Føre Kiet Tuan Hoang
TTK4240 Industriell elektroteknikk Høst Marta Molinas Michael Ernesto López
TTK4250 Sensorfusjon Høst Edmund Brekke Lars-Christian Tokle
TTK4255 Robotsyn Vår Annette Stahl Simen Haugo
TTK4260 Innføring i multivariat datamodellering Vår Damiano Varagnolo Thomas Nakken Larsen
TTK4265 Optisk fjernmåling Høst Tor Arne Johansen  
TTK4850 Eksperter i team - Automatisering og samfunnet Vår Torleiv Håland Bryne  
TTK4851 Eksperter i team - Autoferje Vår Inger Berg Hagen  
TTK4852 Eksperter i team - Maskinlæring Vår Gunhild Elisabeth Berget  
TTK4853 Explainable Artificial Intelligence Vår Adil Rasheed  

 

Fordypning (høst) - Praktisk informasjon

Fordypningsemne

Fordypningsprosjekt

Masteroppgave (vår) - Praktisk informasjon


 

Bachelor-emner

Emne Semester Faglærer
IELET2002 Reguleringsteknikk Høst Fredrik Dessen
IELET2101 Reguleringsteknikk 2 Vår Fredrik Dessen
IELET2102 Digitale reguleringssystemer Vår Torleif Anstensrud
IELET2103 Industrielle styresystemer Vår Cevdet Islek
IELET2104 Automatiseringsprosjekt Vår Torleif Anstensrud
Fredrik Dessen
Cevdet Islek
TELE3003 Industriell automatisering Høst Fredrik Dessen
Cevdet Islek
Torleif Anstensrud
TELE3031 Bacheloroppgave automatisering Vår Fredrik Dessen
Kåre Bjørvik
Cevdet Islek
Torleif Anstensrud
YFLE2001 Automatisering Høst Fredrik Dessen

 

Ph.d.-emner