Slik jobber vi - Campusutvikling
Slik jobber vi
Slik jobber vi
Hvordan vi jobber avhenger av hvor vi til enhver tid er i campussamlingen. I 2018 ble vi ferdig med Fase 1: Visjon, hvor man besluttet den strategiske retningen for campussamling.
I 2018 og 2019 pågikk fase to: Definere. Her ble de helhetlige rammene for hva campus skal inneholde avklart. Det ble utarbeidet en helhetlig plan for plassering av bygg og forbindelser og definert hvordan ulike fag og funksjoner lokaliseres i forhold til hverandre.
I 2020 til 2024 pågikk fase tre: Designe, hvor planlegging og utforming av bygninger i hvert enkelt prosjekt har startet. Bakgrunnen for dette arbeidet er behovene og funksjonene til enhetene som skal bruke dem.
Fra 2024 og fram til 2030 er vi inne i fase fire: Bygge. Fasen resulterer i ferdig utstyrte og innflyttede lokaler. En vesentlig del av fasen vil være kvalitetssikring og kompetanseoverføring fra NTNUs organisasjon som skal bruke lokalene til de utførende entreprenørene som bygger. Dette er også fasen hvor organisasjonen forbereder seg på å ta i bruk nye lokaler.
Les mer om fasene i campussamling
Etter hvert som prosjektet skrider frem, vil det være behov for ulike typer involvering. Vi har derfor et Program for involvering, som forteller overordnet om hvem som involveres når, og hvorfor. Involveringen er rettet mot fire primære målgrupper: Sluttbruker, fageksperter, tillitsvalgte og beslutningstakere. Hovedvekten av involvering av de ulike målgruppene vil variere ut ifra hvor vi er i prosjektgjennomføringen. Det vil også variere hvilke interessentgrupper som til enhver tid utgjør hoveddelen i hver målgruppe.