https://www.ntnu.no/karriere/til-deg-som-skal-soke-jobb

Til deg som skal søke jobb
I jobbsøkerprosessen er det lurt å først bli kjent med deg selv, hva du ønsker og din kompetanse. Du kan øve deg på å utrykke det du ønsker til en potensiell arbeidsgiver. Hold deg gjerne orientert i arbeidsmarkedet gjennom hele studiet. Det kan ta tid å få seg jobb, så start gjerne tidlig med å søke.
Kurs
Våren 2021 holder vi hovedsaklig jobbsøkerkurs som webinar. Finn kursbeskrivelser og påmelding i nedtrekksmenyen under.
Nettverk og nettverksbygging nevnes ofte når det er snakk om jobbsøking, men hva går det egentlig ut på? I dette kurset snakker vi om hvordan du kan bruke nettverket ditt, hvordan du bygger nettverk og hva du gjør hvis du ikke har noe nettverk.
Du trenger ikke å være ambisiøs karrierejeger for å dra nytte av nettverk og kurset passer for alle studenter, enten du er tidlig i studieløpet, nærmer deg slutten eller er et sted imellom.
Kurset gjennomføres digitalt. Lenke til Blackboard eller Zoom sendes på e-post i forkant av kurset.
Kurset holdes på norsk og er for studenter ved NTNU.
Kursdatoer:
10. februar kl. 10.15 - 11.15
18. mars kl. 14.15 -15.15
Du må være innlogget i Feide for å melde deg på kurset.
Er du klar for å få på plass en god CV? Lurer du på hvordan du skal vekke arbeidsgivers interesse allerede i CVen? I webinaret «Tips til en bedre CV» deler vi våre beste tips og råd for CV-skriving.
Det er en fordel om du allerede har en CV slik at du kan benytte kurset til å få noen nye innspill på utforming og innhold. Du finner råd og tips om CV-skriving på denne nettsiden https://www.ntnu.no/karriere/skrive-cv. Det er satt av god tid til å sende inn spørsmål på chat.
Kurset er for studenter ved NTNU, gjennomføres digitalt og varer omtrent 60 minutter. Lenke til Blackboard eller Zoom sendes på e-post i forkant av kurset.
Kurset holdes på norsk
Kursdatoer:
27. januar kl. 12.15 -13.15
2. mars kl. 11.15 - 12.15
15. april 12.15 - 13.15
Du må være innlogget i Feide for å melde deg på kurset.
Er du klar for å få på plass en god jobbsøknad? Lurer du på hvordan du skal vekke arbeidsgivers interesse allerede fra første setning? I dette webinaret deler vi våre beste tips og råd for søknadskriving.
Det er en fordel om du allerede har skrevet en jobbsøknad slik at du kan benytte kurset til å få noen nye innspill på disposisjon og innhold. Du finner råd og tips om å skrive jobbsøknad på https://www.ntnu.no/karriere/skrive-jobbsoknad. Det er satt av god tid til å sende inn spørsmål på chat.
Kurset er for studenter ved NTNU som enten søker etter sommerjobb eller annen jobb.
Kurset vil holdes via Zoom og lenke sendes på e-post i forkant av kurset. Kurset holdes på norsk.
Kursdatoer:
4. febraur kl. 14.15-15.00
13. april kl. 12.15 - 13.00
Du må være innlogget i Feide for å melde deg på kurset.
Er du klar for jobbintervjuet? Dette webinaret gir deg kunnskap om hensikten med et jobbintervju, hvilke forberedelser du bør gjøre i forkant og råd om hva du bør tenke på under selve jobbintervjuet.
Vi anbefaler at du sjekker ut vår nettside før kurset: https://www.ntnu.no/karriere/tips-til-jobbintervjuet
Kurset holdes på norsk og er for studenter ved NTNU.
Kurset vil holdes via Zoom og lenke sendes på e-post i forkant av kurset.
Kursdatoer:
9. februar kl. 12.15 - 13.00
3. mars kl. 12.15 - 13.00
14. april kl. 14.15 - 15.00
Du må være innlogget i Feide for å melde deg på kurset.
Dette kurset gir deg kunnskap om hensikten med et jobbintervju, hvilke forberedelser du bør gjøre i forkant og råd om hva du bør tenke på under selve jobbintervjuet. En viktig del av kurset er øvelser som gir deg verdifull trening og tilbakemeldinger som du kan dra nytte av når du skal på et reelt intervju.
Kurset holdes på norsk, og deltakelsen forutsetter at du behersker norsk muntlig.
Kurset er for studenter ved NTNU og innholdet er uavhengig av campus.
Kursdatoer:
Datoer kommer
Få en kjapp sjekk av din CV/ søknad!
Vi tilbyr gratis tilbakemelding på din CV eller jobbsøknad på 15 minutter via video.
Tirsdager kl. 14.00 - 15.00
Torsdager kl. 14.00 -15.00
Gjelder for studenter ved NTNU. Du kan også bestille veiledningstime på
e-post, telefon eller video i vår online booking.
e-kurs
På disse sidene finner du våre e-kurs for jobbsøking:
Kobling arbeidsliv og studenter
Jobbportalen NTNU Bridge
Studenter: Her kan du søke etter oppgavesamarbeid, sommerjobb, deltid, -heltids- og trainee-stillinger.
Arbeidsgivere: Her kan du publisere stillinger, oppgaver og arrangement. Du kan også søke etter studenter som passer ditt oppdrag.
Hva blir du med din utdannelse?
Jobbmuligheter avhenger av mange faktorer
Kandidatundersøkelse

Se Kandidatundersøkelsen 2019 der 7000 tidligere studenter har svart på spørsmål om overgangen til arbeidslivet, relevans av egen utdanning og kontakt med arbeidslivet i studietiden.
Karrieredager NTNU
Oversikt over karrieredager ved NTNU
Se film over for hvordan du kan forberede deg til karrieredager
Karriereveiledning
via zoom, telefon eller e-post. Veiledning for nåværende, kommende og nylig uteksaminerte NTNU-studenter.
- tilbakemelding på CV /søknad
- "Hva blir jeg?"
- kompetansekartlegging
- jobbsøkerprosessen
- utdanningsvalg
Ved faglige spørsmål må du henvende deg til din studieveileder.