Studiets oppbygning

Shipping management - bachelor

Studiets oppbygning

Studiets oppbygning - bilde

Studenter samarbeider om oppgave i klasserom. Store skjermer i bakgrunnen.
Geir Mogen/NTNU

Studiets oppbygging X


Bachelor i shipping management gjennomføres på 3 år og tilsvarer 180 studiepoeng. Hvert år er delt i to semester med 30 studiepoeng per semester. Detaljert studieplan for shipping management finner du nederst på siden.

Studieplan

Studieplan detaljer

Her kan du ta en kikk på emner fordelt på år og semester.

Gå til studieplan

Shipping management

Utveksling til utlandet

Det legges til rette for utveksling i femte semester.

Les steg-for-steg guiden til hvordan du kommer deg på utveksling.

Arbeids- og undervisningsform

Det er lagt til rette for at arbeids- og undervisningsformene stimulerer til selvstendighet, kritisk tenking og vitenskapelig tilnærming til fag og næringsliv. Du får for eksempel oppgaver som krever at du kontakter næringslivet. I tillegg til forelesinger baseres undervisningen på gruppearbeid, selvstudium og foredrag. I flere av fagene inngår obligatoriske øvinger og case som skal løses, eventuelt presenteres for klassen.

Arbeidsinnsats

Shipping management er et fulltidsstudium tilsvarende en normal arbeidsuke.  

Lærebøker

Ved studiestart vil dine faglærere orientere om hvilke lærebøker du bør kjøpe, så vent med innkjøp. Lærebøker kan kjøpes brukt hvis de ikke har blitt revidert det siste studieåret.

Timeplan

Timeplanen er ikke klar før første undervisningsdag. 

PC

Du må ha en bærbar PC.