Ingen drepte i trafikken - Eksperter i team
Ingen drepte i trafikken

Regjeringen har gjennom Nasjonal transportplan vedtatt en visjon om at det ikke skal forekomme ulykker med drepte eller hardt skadde i trafikken.
I denne landsbyen inviteres de kloke hodene ved NTNU til å forenes tverrfaglig, og til å se på denne visjonen som en utfordring. Finnes det nye innfallsvinkler, nye ideer, og nye løsninger som kan bidra på veien mot målet om å fjerne de alvorligste ulykkene fra trafikken i Norge?
Relevant kompetanse
Trafikksikkerhet er et fagfelt som krever tverrfaglig innsats. Vi håper vi kan sette sammen gode grupper i denne landsbyen, bestående av studenter fra humaniora, samfunnsvitenskap, medisin og natur- og ingeniørvitenskap.
Om landsbyen
Ekstern samarbeidspartner vil være Statens vegvesen v/Even Myhre.
Mer bakgrunnsinformasjon:
Viktig informasjon om EiT:
- Det unike med EiT er fokuset på samarbeidskompetanse og gruppeprosesser.
- Undervisningsformen i EiT forutsetter at alle bidrar og er til stede hele semesteret. Derfor er det obligatorisk tilstedeværelse hver landsbydag.
- De første dagene av undervisningen er spesielt viktige i EiT. Det er da dere i gruppa blir kjent med hverandre, og diskuterer hva hver enkelt kan bidra med. Dere skal også utarbeide den obligatoriske samarbeidsavtalen, samt begynne å utarbeide en felles problemstilling.
- Utfyllende informasjon om Eksperter i team finner du på siden for studenter.