Program

SDU 2020

Program

Tirsdag 3. november

tirsdag | onsdag

 

09:00 - 10:00
Registrering
 

10:00 - 11:15
Åpningsplenum
Rom: Annonseres senere

10:00 Velkommen

10:10
Statsråd Guri Melby
Kunnskapsdepartementet

10:30 Utbildning i en föränderlig värld - erfarenheter och reflektioner av att leda och utveckla en skola i kris
Carl Heath
Utbildningsdirektör i Rise
Mer om dette foredraget

 
11:15 - 11:35
Pause
 

11:35 - 13:00
Plenum 2
Rom: Annonseres senere

11:35 Større likhet eller større forskjeller? Den digitale utfordringen i en fagfornyet skole
Paneldebatt
Carl Heath, Heidi Austlid, Cathrine Edelhard Tømte, Linn Holvik & Hans Marius Christensen

 
13:00 - 14:15
Lunsj
 

14:15 - 15:15
Parallellsesjon 1
Sesjon 1A
Rom: Annonseres senere
14:15 Utstillerinformasjon
14:30 S1A: Digital hjemmeskole i Overhalla: Framsyn, skoleledelse og hardt arbeid
Grete Mo
Fagsjef oppvekst i Overhalla kommune
Sara Kværnø Saugen
Rektor Overhalla barne- og ungdomsskole
Mer om S1A
Sesjon 1B
Rom: Annonseres senere
14:15 Utstillerinformasjon
14:30 S1B: Ut av komfortsonen: Just do it.
Hans-Marius Christensen
Rektor Ringstabekk skole
Mer om S1B
Sesjon 1C
Rom: Annonseres senere
14:15 Utstillerinformasjon
14:30 S1C: Korona, disrupsjonen som endret alt - hva nå?
Linn Holvik
Rektor Thor Heyerdahl videregående skole
Mer om S1C
Sesjon 1D
Rom: Annonseres senere
14:15 Utstillerinformasjon
14:30 S1D: Annonseres senere
Utdanningsdirektoratet
Mer om S1D
 
15:15 - 15:35
Pause
 

15:35 - 17:05
Plenum 3
Rom: Annonseres senere

15:35 Pandemiens fortjeneste eller naturlig utvikling?
Om de digitale læremidlene til fagfornyelsen
Heidi Austlid
Direktør Norsk forleggerforening
Mer om dette foredraget

16:20 Den Nye Algoritmiske Verdensorden
Vi står nå ovenfor den største teknologiske revolusjonen noensinne: Kunstig intelligens
Tonje Hessen Schei
Regissør og produsent
Mer om dette foredraget

 
17:05
Slutt faglig program dag 1
 
19:30
Middag
 

Onsdag 4. november

tirsdag | onsdag

 

09:00 - 10:30
Plenum 4
Rom: Annonseres senere

09:00 Skolen i digital utvikling: Et blikk på kunnskapsgrunnlaget
Rune Krumsvik
Professor, UIB
Mer om dette foredraget

09:40 The Urgency to Learn: Rewriting the Story of School for an Uncertain, Fast-changing Future
Will Richardson
Forfatter og blogger
Mer om dette foredraget

 
10:30 - 11:00
Pause
 

11:00 - 11:45
Parallellsesjon 2
Sesjon 2A
Rom: Annonseres senere
S2A: Undervisning og læring i digitalisert lærerutdanning: Kompetanseheving for fremtidens skole?
Fredrik Mørk Røkenes
Førsteamanuensis, NTNU
Mer om S2A
Sesjon 2B
Rom: Annonseres senere
S2B: Digital kompetanse i lys av fagfornyelsen
Synnøve Amdam
Høgskulelektor, HIVolda
Mer om S2B
Sesjon 2C
Rom: Annonseres senere
S2C: Nytt eksamens og prøvesystem
Utdanningsdirektoratet
Mer om S2C
Sesjon 2D
Rom: Annonseres senere
S2D: The Urgency to Learn
Oppfølginssesjon for plenum 4
Will Richardson
Forfatter og blogger
Mer om S2D
 
11:45 - 12:15
Pause
 

12:15 - 13:45
Plenum 5
Rom: Annonseres senere

12:15 Fagfornyelsen 2020→
Hege Nilssen
Direktør, Utdanningsdirektoratet
Mer om dette foredraget

13:00 Ledelse i en Koronatid. Hva skjedde i norske skoler?
Carl Fredrik Dons
Dosent, NTNU
Mer om dette foredraget

 
14:00
Lunsj
 

REG RSB

 

Påmelding for SDU 2020 åpner i august

Samarbeidspartnere

Arrangør:

NTNU logo

Samarbeidspartner:

Udir logo