Emne - Bacheloroppgave i psykologi - PSY2004
Bacheloroppgave i psykologi
Vår: 01.12.2010
Om
Om emnet
Faglig innhold
Emnet utgjør bacheloroppgaven i psykologi på 15 studiepoeng og består av en empirisk undersøkelse. Man kan velge empirisk undersøkelse ut ifra de ulike prosjekter som til enhver tid tilbys. Antall tema vil variere med antall søkere. Hvert prosjekt har en prosjektleder som skal veilede studentene som er knyttet til dette prosjektet. Studentene oppfordres til å arbeide sammen, men hver student skal skrive en individuell oppgave.
Læringsutbytte
Etter endt kurs skal studentene ha fått innsikt i prosessen med å skrive en forskningsrapport. Studentene skal kjenne til hvordan man forbereder, gjennomfører, analyserer og rapporterer kvantitative eller kvalitative data. De skal være i stand til kritisk å kunne reflektere rundt grunnleggende problemer i moderne psykologisk forskning.
Læringsformer og aktiviteter
Felles skrivekurs. Avhengig av forskningsdesign vil det bli gitt tilbud om veiledning, seminar, øvinger, feltarbeid, eller prosjektarbeid.
Vurderingsform: Oppgave(bokstavkarakter). Ekstern sensur. Oppgaven skal leveres i 3 eksemplarer.
Emnet er adgangsbegrenset. Samtlige studenter som ønsker å følge et adgangsbegrenset emne, må søke opptak til dette gjennom å undervisningmelde seg på Studentweb innen 1. juni for høstsemesteret og 1. desember for vårsemesteret. Dette gjelder også studenter som har emnet som obligatorisk i sitt studieprogram. Studenter tatt opp til bachelor i samfunnsvitenskapelige fag med fordypning i psykologi har fortrinnsrett.
Obligatoriske aktiviteter
- Deltakelse i arbeidet med et psykologisk forskningsprosjekt
Forkunnskapskrav
Bestått grunnemner i psykologi, PSY1000-PSY1006, eller tilsvarende. PSY2002 og PSY2003 må tas før eller i samme semester (være eksamensmeldt i samme semester) som PSY2004
Kursmateriell
Oppgis ved semesterstart.
Studiepoengreduksjon
| Emnekode | Reduksjon | Fra |
|---|---|---|
| PSY2001 | 15 sp | |
| PSY2900 | 15 sp |
Fagområder
- Psykologi
- Samfunnsvitenskapelige fag