Emne - Istider og glasiale prosesser - GEOG1512
Istider og glasiale prosesser
Om
Om emnet
Faglig innhold
Det legges særlig vekt på hvordan isbreer tærer på berggrunn, avsetter løsmasser og danner landformer, samt hvordan ulike landformer gir informasjon om fortidens klima.
Læringsutbytte
Emnet har som mål å gi studentene kunnskaper om utviklingen av det norske naturlandskapet med vekt på betydningen av klimaendringer, istider og prosesser knyttet til isbreer.
Læringsformer og aktiviteter
24 timer forelesninger, 4 timer seminarer.
Undervisning vil bare bli gitt hvis det er et tilstrekkelig antall studenter oppmeldte til emnet og dersom instituttet har tilstrekkelig med undervisningsressurser. Se
www.ntnu.no/geografi/studentinformasjon for oppdatert informasjon om hvilke emner som tilbys. Oversikt over emner som ikke tilbys grunnet mangel på undervisningsressurser vil bli tilgjengelig seinest 10. januar i vårsemesteret og 10. august i høstsemesteret.
Obligatoriske aktiviteter
- Godkjent essay
Anbefalte forkunnskaper
GEOG1005- Jordas naturmiljø
Forkunnskapskrav
Ingen
Studiepoengreduksjon
| Emnekode | Reduksjon | Fra |
|---|---|---|
| GEOG2003 | 7,5 sp |
Fagområder
- Geografi
- Samfunnsvitenskapelige fag